Fizjoortopedia

O mnie

Nazywam się Michał Lenartowicz i jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku fizjoterapia.

Wieloletnie doświadczenie kliniczne w połączeniu z wiedzą systematycznie zdobywaną w trakcie licznych kursów specjalistycznych, pozwalają mi na świadczenie wysokiej jakości usług medycznych dla moich pacjentów.

W swojej praktyce ściśle współpracuję z lekarzami specjalistami by móc zapewnić najwyższe standardy leczenia.

Bardzo ważnym elementem w mojej praktyce jest również bardzo dobry kontakt z pacjentem, który zapewnia motywację do osiągania celów, tak, by osoba wiedziała, że po wyjściu z gabinetu nie pozostaje bez wsparcia, ale zawsze może liczyć na poradę czy rozwianie swoich wątpliwości między wizytami.

W pracy z pacjentem stosuje indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjenta ćwiczenia terapeutyczne bazujące na medycznym treningu funkcjonalnego, ćwiczeniach relaksacyjnych, ale również technikach treningu siłowego, techniki terapii manualnej, pracy na tkankach miękkich, która ukierunkowuję się na funkcję by zastosowane leczenie miało przełożenie na codzienne funkcjonowanie i partycypacje w życiu, a nie tylko sprawniejsze, szybsze wykonywanie kolejnych ćwiczeń.

Kluczem do udanej terapii jest dokładna diagnostyka – zebranie wywiadu i przeprowadzenie badania – co umożliwi leczenie przyczynowe, a nie usuwanie jedynie objawów. Pozwala to na jak najszybszy powrót pacjenta do zdrowia, ale również w późniejszym czasie profilaktyka przeciążeń, urazów i ergonomia w trakcie wykonywania pracy, codziennych czynności czy uprawiania sportu niezależnie od stopnia jego zaawansowania.

Jako były zawodnik klubów ligowych sport w moim życiu był i jest obecny od zawsze, również na poziomie nie tylko amatorskim, co przekłada się na bardzo dobrą współpracą ze sportowcami

Specjalizuję się w pracy z pacjentami z problemami ortopedycznymi w stanach ostrych i przewlekłych, które powstają w wyniku przeciążeń, urazów. Prowadzę również terapie w przebiegu  uszkodzeń nerwów obwodowych

Skontaktuj się z nami

Umów wizytę