Fizjoortopedia

Pierwsza wizyta

Fizjoortopedia to sprawdzeni specjaliści z zakresu rehabilitacji, ortopedii i neurochirurgii w Krakowie, którzy zadbają o Twoje zdrowie. Dzięki nam wrócisz do zdrowia i zadbasz o profilaktykę urazów i przeciążeń w przyszłości.

Najważniejsze informacje

Podczas pierwszego spotkania w gabinecie wizytę zawsze zaczynamy od rozmowy i zebrania wywiadu na temat aktualnych dolegliwości jak i ewentualnie towarzyszących trwających przewlekle. Zawsze staram się aby pacjenci czuli się komfortowo, tak by wizyta przebiegała w miłej atmosferze, co znacząco ułatwi proces diagnostyczny.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty

  • Nie potrzebują Państwo skierowania od lekarza ponieważ placówka nie współpracuje z NFZ
  • Jeśli posiadają Państwo dokumentację medyczną  (wyniki badań obrazowych RTG, rezonansu magnetycznego lub USG) bardzo proszę o ich zabranie ponieważ na pewno będą pomocne w ocenie przyczyny dolegliwości
  • Proszę ubrać się w wygodnie( ubranie, bielizna) tak, by czuli się Państwo komfortowo podczas wizyty. 

Etapy wizyty

Wywiad podczas którego zbierane SA wszystkie niezbędne informacje do postawienia właściwej diagnozy. Na podstawie informacji taki jak moment rozpoczęcia dolegliwości, ich lokalizacja, przebieg łatwiej jest rozpocząć badanie gdyż dzięki temu wiem jakie testy diagnostyczne wykonać.

  • Badanie kliniczne, które ma na celu znaleźć faktyczne źródło problemu. Podczas badania przy użyciu testów takich jak ruch czynny lub bierny w stawie, napięcie izometryczne czy ruchy charakterystyczne dla danych tkanek szukamy źródła dolegliwości co umożliwi zastosowanie terapii, która jest ukierunkowana na przyczynę, a nie jedynie objawy.
  • Weryfikacja badań obrazowych i zestawienie ich  z wynikami badania klinicznego i aktualnym stanem pacjenta na podstawie czego można ustalić hipotezę na temat źródła dolegliwości. 
  • Ustalenie planu terapii i jej celów. Pacjent jest informowany o wszystkich procedurach, które będą wykonywane podczas terapii. Przekazane zostają również zalecenia do domu na temat profilaktyki, przeprowadzony zostaje instruktaż ćwiczeń oraz informacje na temat całej ilości i częstotliwości wykonywania ćwiczeń terapeutycznych.

Gabinet

Skontaktuj się z nami

Umów wizytę